Hrynapc.net

 • Úvod
 • Členové týmu
 • Recenze
 • Reklama a výměna odkazů
 • Spolupráce
 • Torchlight – aneb pejsek a kočička programovali hru

  Pejsek a Kočička za jednoho zimního večera seděli u počítače a přemýšleli, čím by se přes zimu zabavili. „Dort jsme vařili, na výletě jsem byli, co kdybychom si naprogramovali hru. Protože pejska bavilo RPG Diablo a kočičce se zase líbila grafika world of warcraftu, tak se rozhodli udělat hru takovou aby se líbila oboum. Vařili, pekli, programovali až nakonec vyšla hra, grafikou připomínající wowko, itemy, systémem a příběhem diablo. „A co název?“ ptala se kočička, která hodně dala na estetickou stránku. No, příběh se hodně odehrává v podzemí za svitu pochodní, tak co třeba Torchlight?

  Příběh

  Začínáte v malé vesničce s pár obchodníky, kterou sužují divocí nepřátelé z nedalekých dolů. Ihned po příjezdu potkáte kouzelníka, kterému monstra ukradla duležitou věc k jeho výzkumu. Tak vás požáda abyste zašli do nedalekého dolu a přinesli mu odtamtud jeho drahocenou věc. Cestou do dolů potkáte další dva dobrodruhy, kteří brání město před monstry, kouzelnici a válečníka, kteří vzdorují převaze nepřátel. Pomůžete jim, vyčerpaná čarodějka se sesune na zem a válečník se vydá do dolů dokončit svou práci. Po krátkém rozhovoru se vydáte do víru podzemních chodeb plných nepřátel a různých zvratů. Bohužel je hra velice stereotypní. Hodiny hraní trávíte v tom samém podzemí, doufejme že v každém dalším patchy nepřidají další patro.

  Grafika

  Podobná grafice ze hry world of warcraft nebo battlefield heroes, působí kresleným až dětským dojmem. Využívá sytých barev, střídá velice temné a pak velice veselé barvy, podle prostředí. Podívate se do džungle v podzemí, pevnosti v sopečném podzemí a všemožných dalších interiérech, které si jen s počítačovou hrou dokážete spojit. Postavy nejsou přízpůsobitelné takže po nějaké době omrzí. Většina itemů vypadá stejně. Ale jako odechová hra ideální.

  Ovládání

  Celá hra se ovládá myší a pár klávesnicovými zkratkami jako alt nebo tabulátor. Pohyb zajišťuje levé tlačítko myši, postavička běha za místem, kde se zrovna vyskytuje stisknutý kurzor myši. Druhým talčítkem myši se pak používají kouzla nebo třeba vyvolávací svitky. Kouzlo které sesílá druhé tlačítko myši se dá velice rychle měnit tabulátorem. Zobrazit názvy itemů které vydadli z nepřátel na zem po jejich smrti se dá stisknutím tlačítka alt. Příkaz pro zvířecího mazlíčka vzít item do jeho inventáře je shif + klik na item. A samozřejmě zkratky 1-10 pro menu.

  Charaktery

  Hra nabízí tři hratelná povolání. A to mága, lučišníka a válečníka. Každé povolání má svoje vlastní kouzla a specializece rozdělené do tří stromů, podobně jako talent list ve hře world of warcraft nebo Diablo II.

  Hra neobsahuje žádné nastavení vzhledu charakteru ani pohlaví. Takže od NPC vás odliší pouze oblečené itemy.

  -Ničitel (válečník)

  Soustředí se na boj z blízka a velkou odlonost vůči utrženým zraněním, využívá sečné a bodné zbraně.

  -Alchymista (mág)

  Využívá vrozené magické schopnosti, kterými pálí nepřátele na popel a to na slušnou vzdálenost. K boji na blízko hůl.

  -Přemožitelka (lučišnice/vražedkyně)

  Zabíjí nepřátele přesně mířenými střelami z pistolí, lůků, kuší nebo pušek. Tato postava je téměř nesmrtelná, ke schopnému hráči se totiž žádné monstrum nepřiblíží.

  Každá po stava po nasbírání určitého počtu zkušeností se přehoupne na novou úroveň. Za každou úroveň dostane hráč 5 bodů, které může umístit do atributů své postavy. Tak třeba Síla zvyšuje útočné číslo (DMG) na boj z blízka. Využívá ho hlavně ničitel ke svým tvrdým ranám do těl nepřátel. Naopak obratnost která zvyšuje útočné číslo (DMG) při střelbě. Využívá hlavně vražedkyně, která velice rychle likviduje nepřátele dříve než se k ní dostanou. Magie zvyšuje učinnost kouzel, svitků a wandek. Využívá ji mág, ke svým světoborným kouskům, ze kterých při zásahu takovým kouzlem lezou oči z důlků. (doslova). Defense je vlastnost, která nižuje obdržená zranění (DMG) Důležitý atribut pro válečníka, případně pro slabší hráče, kteří nezvládají za střelecké/magické hrdiny “mikřit” (styl hry při kterém hráč sešle kouzlo a po te než se mu znovu nabije zbraň před monstry o kousek uteče, pak vystřelí a zase uteče)

  A teď to nejdůležitější, kouzla. Za každou uroveň, kromě bodů do atributů , dostane postava bod do kouzel, za taový bod si můžete vybrat nové kouzlo, nebo zvýšit úroveň kouzla které již herní postava ovládá. Nová kouzla se k vybrání odemykají na určitých urovních postavy (0,10,15,...)

  Krom těchto vlastností samozřejmě zvyšuje hrdinovi schopnosti každý item který má na sobě. Každý přidává nějakou tu vlastnost, rychlejší střelbu, obratnost, obranu nebo dokonce poskytuje možnost sesílat kouzlo. Každý nalezený předmět zabírá v inventáři právě jedno místo, je tedy jedno zda z nepřátel po smrti vypadlo velké kožené brnění, nebo malý prstýnek, stačí volný slot v batohu hráče nebo jeho zvířete.

  Zbraně

  Zbraně nejsou omezené na určité povolání, ale na sílu, obratnost nebo magii. Do kterých si libovolně umisťuje hráč body. Za každý level dostanete 5 bodů.

  K dispozici jsou meče, hole, luky, kuše, pistole, pušky, halapartny, palice, wandky(klacíky házející koule magické energie)

  Zvíře

  A když pejsek s kočičkou měli hru skoro hotovou, řekli si že by se tam také mohli přidat.... Při tvorbě charakteru si můžete zvolit svého zvířecího mazlíčka, psa a nebo kočku. Vybrané zvíře doprovází hráče na jeho cestách za dobrodružstvím a slávou, kde bojuje po hráčově boku. Kromě své bojové síly nabízí také svůj inventář ke sbírání itemů. Zajímavou možností je vyslat svého společníka do města, kde prodá obsah svého inventáře a poslušně se vrátí s utrženými zlaťáčky zpět. Ovládání zvířete je obdobné jako ve hře world of warcraft, stačí ho nastavit na útočný, defensivní nebo pasivní postoj a o zvíře se již stará umělá inteligence. Váš mazlíček může na sobě nosit itemy pro zlepšení jeho atributů. Jsou to dva prsteny a jeden náhrdelník.

  Souhrn:

  +Jednoduchý systém
  +Osvědčené herní techniky
  +Snadné ovládání

  -Žádná možnost přizpůsobit si charakter
  -Příliš lehké
  -Grafika
  -Žádné rozhodování sám za sebe, pevně daný příběh a události
  -Stereotyp -přes tři hodiny pobíhám v prakticky stejném podzemí, snad se to změní

  Verdikt:

  Čekáte-li na Diablo III určitě se vyplatí připomenout si jaké to bylo na tomto vylepšeném Diablu II,5.

  Připravujeme
  Call of Duty
  World of Warcraft  Kontakt
  hrynapc@email.cz
  Hledáme
  Stále hledáme nové redaktory pro nové, ale i staré sekce, pokud máte zájem, zaregistrujte se zde.
  Copyright © 2008 - 2009 hrynapc.net