Hrynapc.net

 • Úvod
 • Členové týmu
 • Recenze
 • Reklama a výměna odkazů
 • Spolupráce
 • Codename: Panzers Phase one

  Úvod

  Hra byla vydána v roce 2004 maďarským týmem Stormregion. Český překlad hry – tedy titulky vytvořila Cenega Czech. Jedná se o strategii z období 2. světové války. Nezajímavých strategií je na trhu dost, ale těch lepších a propracovanějších už je méně. Tým vývojářů ze Stormregionu odvedli dobrou práci a rozhodně se nemají za co stydět. Ostatně posuďte sami.

  Kampaň

  Začněme kampaní, která je na této hře asi nejdůležitější a nejpodstatnější. Kampaň je rozdělena na tři strany: Německo, Rusko a Spojence. Celkem na vás tedy čeká 30 napínavých misí, doporučuji začít výcvikem a dále kampaní za německo – ta je nejjednodušší. Po dokončení jednoduchého výcviku se pouštíte do boje za Německého důstojníka Hanse von Grobela. Společně se svoji jednotkou budete mít možnost vidět boje v Polsku, Francii i Rusku. Po úspěšném triumfu Třetí říše začnete hrát kampaň za Rusko, kde bude vaším hrdinou Alexej Vladimirov se kterým povedete boje proti německu při potlačení tankové ofenzívy, nebo se podíváte na bojiště v Berlíně. Poslední kampaň bude za spojece. Anglickému týmu budete velet jako poručík Barnes a Americkému vojsku jako velitel Wilson, se kterými se podíváte na známé vylodění v Normandii a mnoho dalších misí.

  Jednotky

  Ve hře je velké množství jednotek, rozdělují se do čtyř základních skupin. Do první skupiny patří pěchota, tedy střelci, řidiči, zdravotníci a další. Každému oddílu v pěchotě můžete navíc koupit granáty, zápalné lahve, čluny, miny a další užitečné věci. Do druhé skupiny patří tanky a samohybná děla. Do třetí skupiny patří vozidla, která slouží k převážení vojáků a dělostřelectva. Do této skupiny patří také obrňené transportéry vybavené kulometem.Do čtvrté skupiny patří dělostřelectvo, tedy velmi silná děla sloužící k odstřelování dalekých cílů. K poslední skupině bychom mohli počítat i leteckou podporu, kterou si nemůžete nikde koupit, bude vám na každou misi přidělena (jen v některých misích). Používá se klepnutím na obrázek nad ovládacím panelem a označením cílů. Všechny jednotky nedostanete hned v první misi, odemykají se postupně. Nové jednotky se vám vždy oběví po skončení mise v panelu „Nákup jednotek“. Nové jednotky kupujete za prestiž, kterou jste získali v boji. Pokud se vám starý tank nelíbí, můžete ho naopak prodat a získat prestiž zpět.

  Grafika

  Grafika není nijak oslňující, ale ani neurazí.Vše je 3D zpracováno s možností přibližování a oddalování kolečkem na myši. Pokud máte rádi detaily, můžete si přiblížit tvář některého z vojáků, případně si prohlédnout kapotu vašeho tanku z blízka. Animace v průběhu hry jsou dělány realisticky, ovšem bez propracovanějších detailů, jako je například mimika obličeje. Grafická úprava menu i panelu rozkazů je udělána přehledně, bez přehnaných efektů s maximální funkčností skvěle zapadající do stylu hry.

  Hudba a Dabing

  Dabing hry nemá cenu moc rozebírat, ve hře je pouze anglický dabing, avšak pouze ve videích. Každá strana má dabing vlastní, tedy při německé kampani uslyšíte německé hlasy, při ruské kampani ruské a při spojenecké z reproduktorů uslyšíte angličtinu.

  Za zvuky ve hře můžeme přidat jen plusové body. Zvuky ve hře nejsou speciálně propracované, ale důležité je, že poznáte střelbu tanku od střelbu z kulometu. Hudba není nijak rušivá, naopak, hraje na pozadí poměrně tiše, takže nerušeně můžete dobývat města. V některých misích můžete dokonce slyšet zpívat ptactvo, či jiné detailní zvuky.

  Shrnutí

  Pokud máš rád strategické hry, rozhodně by Panzers: Phase One neměla mezi tvými CD chybět. Ať už kvůli zajímavé kampani, nebo jen volné hře.

  Připravujeme
  Call of Duty
  World of Warcraft  Kontakt
  hrynapc@email.cz
  Hledáme
  Stále hledáme nové redaktory pro nové, ale i staré sekce, pokud máte zájem, zaregistrujte se zde.
  Copyright © 2008 - 2009 hrynapc.net