Hrynapc.net

 • Úvod
 • Členové týmu
 • Recenze
 • Reklama a výměna odkazů
 • Spolupráce
 • Mafia II

  Příběh

  Příběh je asi to nejdůležitější, co od Mafie 2 všichni očekávali. Začátek je naprosto vynikající, dozvídáme se něco o životě malého Vita, který společně s rodiči a sestrou přicestoval do Ameriky. Nikdy neviděl nic tak fantastického jako je Empire Bay. Ale nikdy také neviděl nic hnusnějšího, než byla ta špinavá díra ve které měli bydlet. Jeho otec pracoval v docích a to málo co vydělal většinou prochlastal. Vito nechtěl dopadnout jako jeho otec a tak se spřátelil s mladým zlodějíčkem Joem Barbarou. Kvůli jednomu nepodařenému kšeftu se Vito dostává do zákopů druhé světové války. Zde začíná první kapitola, kdy se musíte prostřílet nepřítelskou budovou ovládanou partyzány. Po dvou letech byl zraněn a po krátkém pobytu v nemocnici dostal měsíční dovolenou. Na nádraží Vás čeká Joe a chystá se Vás zasvětit do mafiánského života.

  Ve svém novém automobilu Vita vezme na přivítací sklenku whisky a když se dozví že se Vito vrátil jen na několik týdnů, zařídí u Gussepeho papíry a Vito už zpět do války nemusí. Po krátké prohlídce města se dostáváte domů, kde Vás vítá Matka a sestra Franceska, které se vzpamatovávají ze smrti a dluhů otce. Matka Vitovi domlouvá, aby si dal pozor a opět se nezapletl do něčeho s Joem. Radí mu, aby se podíval po nějaké poctivé práci v přístavu. Při návštěvě přístavu Vito zjišťuje, že poctivá práce není to co by chtěl dělat a společně s Joem se přidává do mafiásnké rodiny Clemente. Mise jsou pestré, avšak ježdění autem z jedné lokace na druhou je někdy příliš zdlouhavé. Dlouhé cesty autem přes město jsou okořeněny Joeovým humorem, který vás alespoň několik minut zabaví. V příběhu také nechybí jeden velmi konkrétní odkazna první díl. Naopak asi největším zklamáním je bezpochyby nedokončený a místy jakoby osekaný příběh.

  Atmosféra v Empire Bay

  Atosféra hry je jednoduše fantastická. Do hry Vás skvěle vtáhne hned úvodní intro a všechny animace ve hře. Nejen animace, ale i hra vypadá opravdu propracovaně a realisticky. Dlouhé ulice, drahé obchody, nablýskaná auta, ale i chudinské čtvrti, to je Empire Bay. Zpracování města a celkově prostředí ve hře je vynikající. V zimě se lidé choulí v zimních kabátech, z kanálů se kouří a na střechách aut zůstává sníh. Lidé se ve městě baví, kupují si noviny, čistí si boty, jen tak se poflakují, prohlíží si výlohy...atmosféra je opravdu skvěle zpracovaná. Interiéry jsou také na výborné úrovni, nechybí možnost zhasnout a rozsvítit světlo, můžete prohodit pár slov z uklízečkou, nebo starým známým. Malý nedostatek představují nedomyšlené funkce. Můžete pouštět vodu, ale nádobí umýt nejde a osprchovat se také nemůžete. Obchody ve městech jsou také skvěle zpracované, ikdyž je využijete jen málokdy.

  Doprava

  Jízdní model ve hře je povedený, ale nečekejme žádné zázraky. Na motocykly, nebo kola rovnou zapomeňte, zážitek by ale měl vyrovnat dobře zpracovaný model aut. Hra nabízí 2 typy jízdy, arkádový a simulační model. Arkádový je vhodný pro začínající hráče, auto sedí perfektně na silnici a máte problém dostat se do smyku. Simulační model je povedený, nicméně auto se někdy chová až příliš nereálně. Za hlavní nevýhodu považuji absenci manuálního řazení a možnosti připojení volantu. Ve městě nechybí ani autobus a taxi, které jsou ale jednoduše k ničemu, mají stejné vlastnosti jako ostatní auta. Taxi, ani autobus použít nemůžete (nepočítám-li jednu misi) a pracovat jako řidič autobusu, nebo taxikář také ne, opět nedomyšlené.

  Dabing, hudba, zvuky

  Hudba je jedna z věcí, které mě na hře opravdu zaujali. Není přítomna stále, jako tomu bylo v jedničce, ale můžete si ji pustit v autě, nebo v domácím rádiu. Mimo dobových písní v rádiu také uslyšíte zprávy z fronty, nebo aktuální dění z města. Ostatní zvuky při automobilových honičkách a přestřelkách jsou také na velmi dobré úrovni. Dabing je trochu ostřejšího rázu, než v jedničce, ale téměř na stejné úrovni. Skvělou práci odvedl Vlastimil Zavřel svými vtipnými hláškami, za které hře dávám další plus.

  Herní doba

  Herní doba je dobrá pro akční střílečku, u které ale není důležitý příběh. Oproti slibovaným 20 - 25 hodinám jsme se dočkali hry, kterou průměrný hráč bezproblémově dokončí za 10 hodin. Delší hrací doby se dočkáme pravděpodobně v bonusových balíčcích, které si ke hře musíte dokoupit.

  Závěrem

  Mafia 2 je bezpochyby rozporuplná hra. Má skvělou atmosféru, hezky zpracované postavy, prostředí i hudbu. Příběh je nedokončený a na některých místech osekaný. Mafia 2 je hrou na dvě, nebo tři odpoledne, hrou která pobaví, ale k ohromujícímu zážitku jí něco chybí.

  Naše hodnocení: 80%

  Připravujeme
  Call of Duty
  World of Warcraft  Kontakt
  hrynapc@email.cz
  Hledáme
  Stále hledáme nové redaktory pro nové, ale i staré sekce, pokud máte zájem, zaregistrujte se zde.
  Copyright © 2008 - 2009 hrynapc.net